SİLVER TOZ BOYA

TOZ BOYAMANIN AVANTAJLARI

Elektrostatik toz boya; malzemelerde uzun ömürlülük, ekonomiklik, kusursuz yüzey boyama, temizleme kolaylığı, çevreye dost, bakım kolaylığı, bol çeşitli renk seçenekleri ile estetik ve kullanım kolaylığı olan ürünler sağlar.

Sıvı boyaların aksine Toz Boya herhangi bir solvent madde içermemekte, reçine, sertleştirici, pigment, dolgu ve katkı maddelerinin karışımlarından oluşmaktadır. Toz Boya kullanım teknikleri çeşitlidir.

Elektrostatik yüklenme ve Akışkan Yatak Daldırma ile boyama bunların arasında en çok kullanılanlarıdır. Daldırma tekniği ile daha kalın uygulama yapılabilmektedir.

Toz boya üretimi ve kullanımı sırasında sağlık açısından yaş boyaya göre arz ettiği negatif etki daha azdır. Bu durum çeşitli araştırmalar tarafından ispatlanmıştır. Ayrıca toz boyanın ateş alması için gerekli olan enerji miktarı sıvı bazlı boyaların 100 katı kadardır. Bu yüzden çok zor ateş alırlar ve patlama alt limitleri sıvı boyalara karşın daha yüksektir.

  • Toz Boya çevre dostudur. Üretim ve tüketimi sırasında herhangi bir atık çıkmaz ve bu sayede hava ve su kirliliğine neden olmaz. Çevreyi koruma açısından yaş boyada ortaya çıkan organik uçucu kimyasallar (VOC) toz boyada kesinlikle yoktur.
  • Toz boyanın ateş alması için gerekli olan enerji miktarı sıvı boyalara oranla çok daha fazladır. Bu nedenle patlama alt limitleri daha yüksektir.
  • Toz Boyanın sağlığa negatif etkisi diğer boyalardan daha azdır. Ayrıca deriye teması durumunda da herhangi bir sorun yaratmaz.
  • Toz Boya kullanıma hazırdır. Herhangi bir karıştırma, sıvı ile inceltme gerektirmez. Tabanca hortumu toz boya torbasına sokulup hemen kullanılabilir.
  • Toz Boya kullanım tekniği kolaydır ve kullanıcının eğitimi çok kısa zamanda yapılabilir. Manuel ve robot sistemlerde kullanım için çok uygundur. Böylece, kısa ve pratik bir eğitimle kullanıcı uzman haline gelebilir.
  • Toz Boya ile her türlü dekoratif yüzey elde edilebilir. Düz, parlak, pütürlü, zımpara kâğıdı görünümlü, vernik gibi yüzeyler toz boya ile kolaylıkla sağlanabilir.

SİLVER ELEKTRO STATİK TOZ BOYA UYGULAMA

Elektrostatik toz boyama, çevresine zarar vermeyen bir metoddur; toz boyanın içinde, buharlaşabilen organik maddeler yoktur. Bunun anlamı, sadece çevrenin korunması değil, üretici için eşdeğerli solvent bazlı boyama sistemleri ile karşılaştırıldığında atık sorunu, baca ve kanal temizliği, depolama, işçi sağlığı konularında potansiyel bir tasarruf sağlar.

DETAYLAR
counter-img-1
14

Yıllık Tecrübe

counter-img-4
5

Uzman Personel

counter-img-3
36

Parça Boyama Ayda

counter-img-4
100

Müşteri Memnuniyeti

SİLVER ELEKTRO STATİK TOZ BOYA UYGULAMA FİRMASI

Toz boya, otomotivden inşaata beyaz eşyadan bisiklet sanayine kadar çok geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır. Ayrıca, her çeşit aluminyum saclar,çelik kapı ve asansör sistemleri ve her türlü metal malzemeler toz boyanın kullanıldığı yerlerdir. Görüldüğü gibi toz boyama, çok geniş bir kullanım alanına sahiptir.
Call Now Button